Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 06.12.2023

Dzień Pluszowego Misia

Obchody Dnia Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu odbyły się w czwartek 23 listopada 2023 roku. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od poznania historii pierwszego pluszowego misia. Dzieci obejrzały prezentację pt. ,,Dzień Pluszowego Misia”.

Przedszkolaki w tym dniu mogły zabrać do szkoły swoje ulubione pluszaki. Przybyły misie małe, duże, kolorowe, puchate i mięciutkie. Była to okazja do zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom. Dzieci przekonały się, że mimo wielu różnic dzielących ich misie, łączy je to, że są wyjątkowe i niepowtarzalne. Do wspólnej zabawy z przedszkolakami przyłączyły się również uczennice klasy VII - Anielka i Amelka wraz ze swoimi ulubionymi misiami Kaziem i Gąską Józią.

Był to też dzień pełen misiowych zagadek i konkursów. Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoznawały bajkowe misie, układały w grupach puzzle z ich podobiznami, karmiły je, napełniając miodkiem (piłeczkami) puste wiaderko. Wykonane zadania były nagrodzone drobnymi upominkami. Nie zabrakło również wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych do piosenek ,,Stary niedźwiedź mocno śpi" i ,,Jadą, jadą misie".

Dzieci miały także możliwość posłuchania uroczej, ciepłej historii Dawida Mellinga o Misiu Tulisiu, który obudził się z zimowego snu i szukał kogoś, kto go przytuli. Po wielu zabawnych próbach Miś Tuliś znalazł najpiękniejsze, największe i najcieplejsze przytulenie w ramionach swojej mamy. Za przykładem Misia Tulisia dzieci przytulały się do swoich pluszaków.

Spotkanie zakończyło się podsumowaniem konkursu plastycznego pt ,,Miś - mój mięciutki przyjaciel" zorganizowanego przez bibliotekę szkolną.

Pani Dyrektor Halina Barska wręczyła zwycięzcom nagrody i dyplomy:

I miejsce - Zuzanna Wnuk

II miejsce - Julia Skrzypa

III miejsce - Adrian Łęcki

Wyróżnienie: Kinga Paluch, Nikola Sołtys i Antoni Paluch.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkości w kształcie misiów.

Dzień Pluszowego Misia dostarczył dzieciom wiele uśmiechu i radości. Mam nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.